Microsoft, ABD’nin Los Angeles şehrinde gerçekleştirilmiş olan  Electronic Entertainment Expo (E3) fuarında Xbox One’ın bu yıl Türkiye dahil 29 ülkede eş zamanlı olarak satışa çıkarılacağını belirtti.. Konsolun Türkiye’de satış tarihi ise 5 Eylül.

xbox-one

Microsoft, fuarda yeni gelecek olan oyunlarında sinyalini verdi. Geçen sene eylül ayında 13 ülkede satışa çıkarılan Xbox One, 2014 yılı sonuna kadar 29 ülkede daha satışa sunulacak. Konsol, Türkiye’de 5 Eylül’de Türkçe arayüzü ile karşımıza çıkacak.

Xbox-E3-Briefing-3-jpg-150x150 Xbox-E3-Briefing-7-jpg-150x150 Xbox-E3-Briefing-1-jpg-150x150 Xbox-E3-Briefing-2-jpg-150x150

Xbox One’ın Türkiye’de satışa çıkarmaktan büyük heyecan duyduklarını belirten Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı İpek Baykurt, konuyla ilgili şunlar söyledi: “Oyun konsolunun ötesine geçerek kapsamlı ev eğlencesinin merkezinde yer alacak bu ürünü Türkiye’deki tüketicilerle buluşturacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye, Xbox One’ın bu yıl içinde piyasaya sürüleceği 29 ülke arasında ilk sıralarda yer alıyor. Tamamen Türkçe arayüzle piyasaya sürülecek olan Xbox One’ı, Microsoft’un sunduğu ürün ve hizmetler eşliğinde Türkiye’de tüketicilere sınırsız eğlencenin kapılarını açan bir platform halinde sunacağız.”

Bir önceki yazımız olan Far Cry 4 ilk beş dakikası ile E3′e damgasını vurdu başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.