be7cf7

Oyun dünyasının sabırsızlıkla beklediği E3 dün yine ağızları sulandıran oyun tanıtımları ile geçti. Microsoft, Electronic Arts ve belki de bu yılın en iyi tanıtımını yapan Sony ve daha bir sürü marka oyun severlerin karşısına çıktı. İşte E3 2014’de çıkan oyunlar.

Rainbow Six: Siege

Ubisoft’un E3 2014 listesindeki oyunların arasında Rainbow Six serisinin yenisi olan Rainbow Six: Siege de var. Özel bir timin üyeli olma heyecanını yaşatan oyun multiplayer’a önem vermiş.Tanıtımında 5 vs 5 bir kapışmanın gösterildiği Rainbow Six: Siege gelişmiş fizik motoru ile de Ubisoft’un kimliğini taşıyor.

Mirror’s Edge

Sevilen geliştirici DICE’ın yeni oyunu Mirror’s Edge, hatta yeni Mirror’s Edge de E3’te yerini alanlardandı; ancak oyun henüz geliştirme aşamasında ve bambaşka bir deneyim ile geleceği söylendi.

Rise of the Tomb Raider

Lara Croft da 2013 yılındaki sansasyonel çıkışının sonrasında yine bir maceraya atıldı. Son oyunda yaşamış olduğu travmadan sonra psikolojik destek almaya başlayan Lara’yı, Rise of the Tomb Raider oyununda terapide örüyoruz ve Lara’nın korkuları ve bilinçaltı ile mücadele ediyoruz ve Lara Croft 1996 yılından beri yaptığı gibi … (neyse)

Fable Legends

Lionhead’in beğenilen Hack n Slash RPG’si (vurdulu kırdılı, kılıncını çekip alayını kesip ilerleme oyunu) Fable’ın da Fable Legends adındaki oyunu geliyor.Söylendiğine göre Fable Legends aşırı aksiyon içerecek.Oyunun enteresan tarafı ise kötü adam olarakda oynamamıza izin veriyor. 

Final Fantasy XV

Bu konuda çok da bir şey söylemek istediğimi sanmıyorum aslında. Bildiğimiz gibi  Final Fantasy XV (evet 15. 15 oyun 1987’den beri. Nasıl Final Fantasy bu? Nasıl fantasy lan 27 yıldır bitemedi? Nasıl final?)

The Evil Within

The Evil Within, tüylerinizi ürperten bir hayatta kalma oyunu. Oyun dünyasının efsanelerinden Shinji Mikami (korku deyince Asyalılar işi biliyor) olaya el atmış ve bize üçüncü kişi bakış açısı ile oynadığımız  bir korku oyunu sunmuş. Oyun çatışmadan ziyade daha çok hayatta kalmaya odaklanmış.

Halo 5: Guardians

Halo 5: Guardians için ne diyebiliriz ki? Xbox’ın en karizmatik karakteri Master Chief, yeni nesile geliyor. (Halo’yu dışlamayın oynayın, sevin Halo’yu. Oynamadığınızı biliyorum.)

Assassin’s Creed Unity

İşte hakkında bir şey söylenmeyecek oyun: Assassin’s Creed Unity. Oyunun en büyük özelliği ise 4 karakterin gelmesi ve bunları arkadaşlarımızla co-op olarak oynayabiliyor olmamız.

Battlefield Hardline

Battlefield Hardline, yapılan muazzam savaşları şehrin dar sokaklarına taşıyan muhteşem bir FPS, tanıtım sırasında beta kayıtlarını başlattılar ve saniyesinde tükendi.

Far Cry 4

Bir başka Ubisoft ismi olan Far Cry’ın da 4. oyunu resmiyete kavuştu. (Sürebileceğiniz filler olduğu söyleniyor)

Mass Effect 4 

Mass Effect 4’ün de fizik motoru ile ilgili detayları E3 bize verdi. Bunu yanında firma oyun hakkında gelecek olan yenilikler ile ilgili bilgileri de E3’te bize sundular. (Hala ilk üç oyunu oynamadıysanız ne kaybettiğinizin farkında değilsiniz)

GTA V

Bilgisayar oyuncularının ve yeni nesil konsolcuların da beklemekten sıkıldığı GTA V (5) hem bilgisayara hem de yeni nesil konsollar PS4 ve XBOX One’a gelecek versiyonlarını resmi olarak onayladı. (hadi biraz daha bekleyelim)

Bir önceki yazımız olan Assassin’s Creed Unity dört karakterle birlikte geliyor başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.