htc-one-m8-bugun-tanitilacak-705x290.png

2014 yılı içerisinde sadece bir tane amiral gemisi piyasaya süren HTC, bugün ABD’nin New York şehrinde daha önceki cihazı olan mM8’in kamera açısından daha optimize edilmiş versiyonu olan HTC One M8 Eye’ı tanıtacak.M8 zaten üst düzey bir telefon ama kullanıcılar sadece kameranın optimize edilip farklı bir model olarak piyasaya çıkmasını pek hoş karşılamadılar. Zira diğer markalar donanımsal özelliklerini de değiştiriyorlar.

HTC One M8’in, One M8 Eye’dan kamera dışında başka extra bir özelliği bulunmuyor. Çin’de resi olarak sertifika alan HTC, Duo Camera görüntüleme sistemindeki 4 ultrapiksellik sensörün yerine 13 megapiksel’lik kamera kullanacak. Teknik detayları konusunda bir bilgi gelmese de donanım olarak aynı kalacağı söyleniyor.
HTC bugün sadece One M8 Eye’ın tanıtımını yapmayacak. Desire Eye isminde, 13 MP kameralı orta segment bir telefonu daha var. GoPro Hero benzeri sağlam aksiyon kamerası olan RECamera da bugün yapılacak olan tanıtımda yerini alacak. HTC’nin bugün yapacağı tanıtımda olan en büyük eksiği yeni bir amiral gemisi tanıtmayacağı. HTC M8 zaten piyasa da kullanıcılar ise M9 gibi bir üst modelin çıkmasını istiyorlar. Zira diğer markalardan geride kalacak.

Bir önceki yazımız olan Samsung, Yeni Akıllı Telefonu Galaxy Grand Prime'ı Tanıttı başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.