GTA serisinin merakla beklediğimiz oyunu GTA 5’in E3 fuarında PC,Playstation 4 ve Xbox One platformlarına da geleceğinin duyurusunu yaptıkta sonra oyun hakkında bir bilgi daha geldi.

gta-5-te-playststion-4-e-ozel-icerik-olacak-705x290

Sony’nin Amerika Pazarlama Sorumlusu John Koller GTA 5’te Playstation 4’e özel içerikler olacağını Kotaku ile yapmış olduğu röportajda doğruladı. Fakat John Koller konu hakkında detay vermek istemediğini söyledi. Yine de bu konu ile ilgili detayları yakın zaman içinde açıklayacağını söyleyen John Koller, ayrıca GTA 5’in Playstation 4 için oldukça önemli olduğunu söyledi. 

Bildiğiniz gibi GTA 5 önce Playstation 3 ve Xbox 360 platformlarına çıkış yapmıştı.Üstüne üstün oyun bir çok rekora imza attı. Şimdi de oyunun yeni nesil konsollar ve PC’ye de çıkacağını düşünürsek yeni rekorlar kıracağını da söyleyebiliriz.

Şuan için GTA 5’in kesin çıkış tarihi belli olmasa da sonbahar aylarında çıkacağı söyleniyor.. İşin aslında GTA 5’in yeni nesilde nasıl görüneceğini ve Playstation 4’e özel içeriğinin ne olacağını merak ediyorum fakat nasıl bir PC bunu kaldırır o konuda pek birşey söyleyemem.

Bir önceki yazımız olan Valve’in yeni hamlesi mobil oyun cihazı SteamBoy başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.