galaxy-s5-mini-ozellikleri-705x290

Samsung’un artık klasik haline gelmiş olan nrmal ve mini modelleri piyasaya sürme furyasına son katılan Galaxy S5 Mini, hem tercihini daha küçük bir telefon için yapanlara hem de daha düşük fiyata aynı özellikte cihaz almak isteyenlere hitap ediyor. Peki ne kadar iyi hep birlikte bakalım;

Tasarım

Elbette Samsung’un bu yeni modelinden de Galaxy serisi telefon ve tabletlerin standartlarının dışına çıkmamış. S5 Mini, abisi olan S5’in 5 inçlik ekranı yerine 4.5 inç bir ekran ile geliyor ve tanıdık çizgilerle kullanıcının karşısına çıkıyor.Bu iyi bir şey mi bilemem ama en azından akıllı telefonlarda tasarım oturmuş.

Ekran ve Kamera

0.5 inç küçültülmüş olan Gorilla Glass 3 kaplamalı, Super AMOLED ekranı ile 720 piksel (720 x 1280) çözünürlük sunan Galaxy S5 Mini, yüksek piksel yoğunluğuna sahip ve net bir görüntü sunuyor. Kamerada ise; Galaxy S5 Mini’de 8 MP ana kamera ve 2.1 MP bir selfie kamerası sunuyor. Ana kamera 30 FPS’de, 1920 x 1080 piksel çözünürlükte (1080p) videolar kaydedebiliyorsunuz.

Donanım Performans

Ekranı ile birlikte Random Access Memory’si de düşürülmüş olan S5 Mini, ağabeyinin de sahip olduğu IP67 sertifikalı suya ve toza karşı dayanıklı gövdesinin altında, 1.5 GB RAM bulunduruyor. Bu işlem kapasitesini, 4 çekirdekli, 1.4 GHz hızında bir işlemci ile destekleyen Galaxy S5 Mini, 16 GB dahili hafızaya ve 64 GBâ kadar da Mikro SD kart desteğine sahip. Bunun yanında 4G’de destekliyor.

Bir önceki yazımız olan iOS 8'in Yayınlanma Tarihi Belli Oldu başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.