Akıllı telefonların en büyük sıkıntısı elbette şarj problemi, Samsung’un yeni piyasaya sürmüş olduğu Galaxy S5’te de kullanıcıların hayatlarını zehir ederken iki farklı batarya üreticisinden yüksek miliamperli alternatifler geldi.  
 
Samsung’un son çıkardığı amiral gemisi Galaxy S5‘te 2800 mAh kapasiteye sahip bir batarya var. Fakat her cihazda olduğu gibi S5’e de bu batarya yetmiyor. Tam bu konuda kullanıcıların imdadına yetişecek bataryalar tanıtıldı.

galaxy-s5-in-batarya-sorununun-cozumu-705x290

Mugen Power adlı firma 2950 mAh kapasiteye sahip bataryasını 45 Dolar’dan satışa çıkardı. Bu batarya 150 mAh daha büyük olsa da gayet iyi bir performans sağlıyor.
 
Fakat ZeroLemon adlı firma 7500 mAh kapasiteye sahip yeni bataryasını, 50 Dolar üzerinden satışa çıkardı. Batarya fiyatı ile de beğeni kazanıyor. Fiyatı ve kapasitesi (Bizde biliyoruz saatte harcadığı elektiriğin bilmemne cinsinden değeri falan demeyi, ama bu yazıyı okuyan kimse elektrofzikle falan ilgilenmiyor.Artistliğin manası yok, daha uzun gidiyor işte bataryası) baz alındığında ZeroLemon’un bataryası kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilecek gibi görünüyor.

Bir önceki yazımız olan EvoTab K7-HD Satışta başlıklı yazımızda EVOTAB K7-HD hakkında bilgiler verilmektedir.