Hesabınıza bulaşıp sizin adınıza paylaşım ve beğeniler yapan, o beğenilere tıklayan arkadaşlarınıza bulaşıp onları da aynı şekilde kullanan facebook virüslerine bir yenisi daha eklendi. Bu zımbırtılar her defasında kendilerini çok iyi saklıyorlar aman dikkat !

facebook-ta-yeni-virus-705x290

Bu seferki virüsümüz Türkçe karakterleri oldukça iyi kullanmış . Eski sürümleri gibi Türkçe karakter hatası verip yakayı ele vermiyorlar. Ayrıca akıllıda, sürekli aynı mesajı göndermek yerine farklı mesajlar gönderiyor.

son attığım paylaşıma baksana? 3F”, “son paylaşımıma baksana? rr” tarzı mesajlarla arkadaşlarınıza mesaj atıp kandırıyor.(Bildiğin zarf atıyor). Ayrıca arkadaşınızın sayfasında, “Bayadr bunla uğraşıyodum ama harika video oldu.l İzlerseniz çok mutlu edersiniz beni J) RmDl” açıklamasına sahip bir video olarak görülen virüs sizin de hesabınızı ele geçirmek ve yayılacak kişiler için pusuda bekliyor. (Aaaa! Arkadaşım video montaj işine girmiş deyip tıkladın mı montajı yedin)

Böyle virüslere karşı korunmanın birinci ve altın kuralı elbette kimlerle arkadaş olduğunuza dikkat etmek. (tıklamayın öyle her gördüğünüz bağlantıya)

Bir önceki yazımız olan TBMM Instagram’a erişimi engelledi başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.